صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

کشف خودرو بمب‌گذاری شده با ۱۲۰کیلوگرم موادمنفجره در عرسال + تصاویر

نیروهای ارتش به یک خودرو بنز در جاده خاکی عین الشعب در بلندی‌های عرسال مشکوک شده و بعد از بررسی‌های صورت گرفته تایید شد که بمب گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ ارتش لبنان شامگاه پنج‌شنبه یک خودرو بمب گذاری شده با ۱۲۰ کیلوگرم مواد منفجره را در منطقه عرسال در شمال شرق این کشور و نزدیک مرزهای سوریه کشف و بمب‌ها را خنثی کرد.

منابع خبری در لبنان گزارش دادند، نیروهای ارتش به یک خودرو بنز در جاده خاکی عین الشعب در بلندی‌های شهرک عرسال مشکوک شده و بعد از بررسی‌های صورت گرفته تایید شد که بمب گذاری شده است.

براساس این گزارش، کار‌شناس نظامی ارتش لبنان با حضور در محل نسبت به خنثی کردن بمب‌ها اقدام کرد.

منابع خبری لبنانی خاطرنشان کردند که چرخ‌های این خودرو بمب گذاری شده نزدیک نخستین ایست و بازرسی ارتش لبنان در منطقه عرسال به سمت شهرک اللبوه در گل ولای فرو رفته و نتوانسته بود به حرکت خود ادامه دهد.

با نزدیک شدن نیروهای ارتش لبنان، راننده این خودرو فرار کرده است اما نیروهای امنیتی برای بازداشت او منطقه را محاصره کرده‌اند.

گروه‌های تروریستی داعش و جبهة النصرة از شنبه گذشته با انفجاری تروریستی انتحاری در منطقه علوی نشین جبل محسن شهر طرابلس در شمال لبنان و بعداز آن با اعزام انتحاری‌های دیگر و کارگذاشتن بمب در حاشیه خیابان‌ها، دور جدیدی از جنایات تروریستی علیه نیروهای ارتش و اماکن مسکونی لبنان را شروع کرده‌اند.

این جنایات در حالی از سرگرفته شده است که داعش و جبهة النصرة نتوانسته‌اند به هدف خود در ایجاد فتنه مذهبی و طایفه‌ای در لبنان جامه عمل بپوشانند بوِیژه اینکه حزب الله و حزب جریان المستقبل دو رکن اصلی شیعه و سنی لبنان گفت‌و‌گوهای خود را برای کاهش تنش‌های طایفه‌ای شروع کرده‌اند.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه